Індонезія

Індонезія (indon. Indonesia), офіційна назва - Республіка Індонезія
Столиця цієї екзотичної Індонезії, який розташований поблизу екватора - Джакарта. Її називають країною трьох тисяч островів (насправді їх тринадцять з половиною тисяч). Терасні рисові поля, кокосові пальми, тропічні садові культури - все це Індонезія. Індонезія - країна багатої культурної та історичної спадщини, барвистих церемоній і фестивалів, різноманітних мистецтв і ремесел. Є багато цікавих і гарних місць, які здатні задовільнити навіть найвибагливіших туристів. Індонезію, як правило, називають країною тисячі островів, бажаючи підкреслити те, що вона є найбільшою острівною державою. Цей чудовий ланцюг островів, розташованих поблизу узбережжя Континентальної Азії, на кордоні двох великих океанів - Тихого і Індійського. Земля і вода, димлячі вулкани і непрохідні джунглі, рисові тераси і чайні плантації, стародавні храми і палаци, змішання мов і цивілізацій - ось Індонезія в очах туриста. В Індонезії курортний сезон триває круглий рік, він ще вимовляється як "високий" сезон: грудень-січень і Липень-Вересень. Головний туристичний центр Індонезії - Балі, свого роду "держава в державі" зі своїм способом життя, традиціями і звичаями. Індонезія - одне з найпопулярніших туристичних напрямків, тому що тут можна відпочивати цілий рік. Кожен острів архіпелагу унікальний, але майже скрізь  найкрасивіші гірські ландшафти, димлячі вулкани, вологі тропічні ліси з пишною рослинністю і різноманітним тваринним світом і, звичайно, піщані пляжі із завжди теплою водою. Історія цього регіону йде корінням далеко в минуле - одне із найдавніших племен на островах, на яке не впливають технологічні досягнення, а також численні храми та музеї Індонезії зберігають безцінні пам'ятки минулого.
Клімат екваторіальної Індонезії (екватор перетинає острів Суматра, Борнео, Сулавесі і молуккські острови) субтропічний мусонний. Але ці кліматичні характеристики призводять до стримуючого впливу на море. Сухий сезон ніколи не пересихає в повному розумінні цього слова. Винятком є райони, розташовані поблизу Австралії. Сезон дощів менш регулярний і одноманітний, ніж в Індії. Коли дме Східний мусон (Квітень - Жовтень), то починається сухий сезон, який рекомендує туристична агенція «PARADISE VOYAGE». Західний мусон (з листопада по березень) приносить дощ. Але все відносно: в Індонезії майже ст.ільки ж типів клімату, багато островів. На одному схилі та острові може бути сезон дощів, а на іншому в той же час буде тривати сухий сезон. Ситуація може змінитися, якщо вітер змінить напрямок. Ідеальний час для відвідування Індонезії - це наше Північне літо, але, наприклад, на Моллуккских островах в цей час року- це найгірші погодні умови (урагани і шторми). Крім того, кількість опадів також залежить від лісу. Великі площі лісів на Суматрі і Борнео, там більше дощів. 4 метрів опадів в рік - це рекорд для Понтианаке та Паданг.
Географія. Республіка Індонезія, острівна держава в Південно-Східній Азії, в яку входить понад 13,6 тис., з яких лише близько 1000 мають постійне населення. Островів за деякими даними більше 17,5 тис. Індонезія Молуккською протокою відділена від західної Малайзії та Сінгапуру, Сулу-море Сулавесі від Філіппін тиморського і Арафурского морів Австралії. На Калімантані Індонезія межує зі східною Малайзією, на острові Нова Гвінея - З Папуа. У 19 - першій половині 20-го століття в Індонезії була голландська колонія, яка називалася нідерландської (або голландської) ост-Індією. 17 серпня 1945 року силами національно - визвольного руху Індонезія проголосила незалежність своєї країни. Офіційна передача суверенітету над більшою частиною голландської ост-Індії відбулася 27 грудня 1949 року.
Адміністративно - територіальний поділ - 27 провінцій.
Архіпелаг складається з п'яти основних островів (Суматра, Калімантан, Сулавесі, частина острова Нова Гвінея і Ява) і безлічі невеликих островів, розкиданих між Азією і Австралією. Загалом більше 18 000, і тільки 6 000 з них є населеними. Загальна площа архіпелагу 1904.5 тис. кв. км., є найбільшою острівною державою. В область входить в Тихоокеанське вогненне кільце - 500 вулканів, активних тут близько 200. Найбільш відомі вулкани Кракатау в Зондська протока і Тамбора на острові Сумбава. У 1883 році виверженням вулкана Кракатау було зруйновано цілий острів та загинуло десятки тисяч людей. Тепер на його місці знаходиться острів Анак Кракатау (його син). Виверження вулкану Тамбор в 1815 році вважається найпотужнішим у світі за останні 500 років. Індонезія з півночі омивається Південно-китайським морем на півдні і заході - індійським океаном, на сході - Тихим океаном. Рельєф островів переважно гірський, а прибережні райони займають рівнини. На Заході Суматри знаходяться гори Барисан, найвища точка яких - вулкан Керинчи (3800 м), східна ж частина - болотисті рівнини, там знаходяться найбільш великі тропічні болота світу. Уздовж всього острова Ява безліч вулканів, найвищий - Семеро (3676 м). Острів калімантан на околиці рівнини оселився в центрі древніх гір, з відмітками до 4000 м, розташований в Південній болотистій низовині. На острові Сулавесі переважають молоді гори з крутими схилами. На острові Нова Гвінея знаходиться найвища точка країни - Гора Джая (5040 м). Невеликі острови з найбільшими вулканами Рінджані (3726 м) стоять в північній частині острова Ломбок і Агун (3148 м) - на острові Балі. В Індонезії багато річок, які течуть круглий рік. На острові Суматра річки Харі (800 км), Мусі, Кампар, Рокан и Сиак, а на острові Калимантан- Капуас (1040 км), Махакам, Мартапура и Барито. Із-за достатнього зволоження в країні велика кількість озер і боліт. Найбільше озеро знаходиться в Північної Суматри - озеро Тоба, площею 1775 квадратних метрів.
Пляжі. Пляжі в Індонезії знаходяться у власності держави, і будь-яка особа має право пройти вздовж узбережжя, повз самих розкішних готелів. Однак, туристи не відчувають  із-за цього незручностей. Всі пляжі чисті і тихі завдяки кораловим рифам, що захищають узбережжя від високих і могутніх хвиль океану. Тільки в деяких місцях (узбережжя Кута, Балі) прибережна течія сильна, тому туристична агенція «PARADISE VOYAGE» рекомендує далеко не запливати. Припливи і відливи в Індонезії - постійне явище, і в багатьох готелях висить їх розклад. На пляжі не дозволяється загоряти топлес та знімати на відео купальщиків.
Гроші.  Покупки в Індонезії - одне задоволення! Всі товари від сувенірів до одягу дуже високої якості. Ремесла: різьблення по кості і дереву, батік, ручні ляльки, гончарні вироби і екзотичні картини місцевих художників вразять вас. Традиції їх створення передаються з покоління в покоління. Тому проблем з вибором подарунків і сувенірів не будуть виникати, і їх низька вартість вас приємно здивує.
Магазини в Індонезії відкриті з 10.00 до 18.00, великі 21.00 з понеділка по суботу, в неділю вранці. У мусульманських районах деякі магазини закриті в п'ятницю вдень. Дуже яскравий місцевий туристичний ринок, де ви знайдете екзотичні фрукти, овочі, приправи до різних страв, спецій та ін. На ринках, магазинах і невеликих магазинах потрібно  торгуватися. Краще купувати в Індонезії: батик, срібло, текстиль, фарфор, олово, картини, дерев'яні та шкіряні вироби. Точний список варіюється в залежності від вашого місця розташування. Батік став дуже модним в останні роки, навіть найкращі дизайнера відкрили свої магазини в Джакарті. Тому туристична агенція «PARADISE VOYAGE рекомендує купляти в Джакарті вироби з шкіри, срібло, ляльки. У Ломбок, Сумбава і Сумбе – варто звернути увагу на тканини ручної роботи. Острів Ява знаменитий своїми фігурками, вирізаними з дерева, а Сурабая – чудовими тканинами – іkat, ручної роботи. Недорогим і незвичайний подарунком може бути смачний індонезійський мед, Яванський і індонезійський жасмин, чай і кава. У ресторанах і готелях чайові зазвичай включені в рахунок. В аеропорту носію прийнято давати чаєві  від 2000 до 5000 рупій. Найпопулярніші сувеніри: вироби з каменю, срібло, дерево, батік, різнокольорові тканини Тимор, текстильні і шкіряні вироби. Вироби з дерева краще купувати в галереях або торгових центрах великих готелях, щоб уникнути придбання підробки.
Місто Джакарта - столиця четвертої за величиною країною у світі. Місто Перемоги - найбільше місто Індонезії. Вона є домом для більш ніж 10 мільйонів людей. Від міста віє якимось шармом, чарівність контрастів: надмірне багатство межує з досить убогою бідністю. Незважаючи на гнітючу спеку і хаотичні рухи, місто як і раніше має хороші музеї, знамениті житлові райони, з цікавими візерунками величної архітектури колоніальної епохи, а також багато відмінних магазинів, антикварних магазинах, ресторанів і розважальних закладів.
Пам`ятки. Одним з центрів старої Батавії мощеної площі Таман Фатахіла в районі Кота, оточена старовинними будівлями, що виходять на берег каналу. Поблизу розташований історичний музей Джакарти в будівлі колишньої ратуші (1627 р.), старовинна гармата "Сі Яго," музей ляльок та ритуальних приладдя Ваянг, розвідний міст (XVII ст.), Музей Бахарі з оглядовою вежею, старовинний порт Сунда-Келапа і китайський район Глодак з найстарішим храмом міста – Цзинє-Юань (XVII століття). Другий визнаний центр столиці - площа Медан Мердека (Площа Свободи) з 132-метровим Національним монументом (Монас), Національний музей Індонезії з унікальними історичними і етнологічними колекціями, Музей національної історії та Музей Інституту індонезійської культури. Також варто відвідати церкву Віллельме (1835), музей морської справи Індонезії, президентський палац, Пенангські ворота (1671 р.), португальська Церква (1695 р), один з найбільших у Південно-Східній Азії мечеть Істікляль, церква святої Марії (1630) , Тугу (1725 р.) і Святого Іммануїла (1835-1839 рр..)
Бангли розташовані високо в пагорбах, тому місцевий клімат освіжаючи прохолодний. Це тихий ринок міста. Головна визначна пам'ятка - дуже високо шанований храм Пура Кенен. Великий і значний, він піднімається терасами на крутому схилі над дорогою. Витіювато прикрашений головний вхід веде у зовнішній двір з масивними деревами. Тут, вибирали місце, щоб закласти храм. На протилежному кінці міста знаходиться храм мертвих Pura Dalem Pengungekan, зовнішні стіни прикрашені сценами пригоди душі в пекло і рай. Різьба втілює буйство пожежі, благання жертв і обезголовлених тіла.
Сама чудова частина міста Гьяньяр - масивна біла статуя на головній дорозі, зображує Арджуну на колісниці, запряжена трьома кіньми, та його божественний візничий Крішна (завершено в 1994 році). Королівський палац Puri Gianyar був побудований у 1771 році, але землетрус у 1917 року зруйнував його, і більшість довелося відновлювати. Гьяньяр славиться виробництвом незвичайних тканин endek, які продаються безпосередньо на заводах в західній частині міста. Завод Cap Cili і Кар Togog майже повністю орієнтовані на обслуговування туристів, де ви можете спостерігати весь процес виготовлення тканини від старту до фінішу і отримати тканину або готові вироби (одяг, подарункові сумки і гаманці).

Денпасар - пристрасне Південне серце Балі. З цього місця всі дороги ведуть в загадковий і романтичний світ острова. Населення міста - 370 000 чоловік. Це в основному заможні Індонезійці. Зовсім недавно, в 1992 році, місто почало процвітати, так як всі місцеві квіти цвітуть - швидко і чудово, ставши самоврядуванням муніципального центру. Він постійно росте, даючи притулок для іммігрантів з усіх куточків східної частини Тихого океану, які, як і в дні золотої лихоманки,  бажають знайти на його вулицях і площах шанс розбагатіти. Місто розростається, підминаючи під себе оточуючи рисові поля і села. Це місто, яке дихає туризмом, створене для туризму, чекає туристів. Сама назва міста означає "близько до ринку", а основний ринок називається "Пасар Будунг". Вони кажуть, що він найбільший і гучний на острові. Це справжня скарбниця Азії з натовпами китайських, арабських та індійських торговців. В Денпасарі величезна кількість магазинів, центр мистецтв і знаменитий музей Балі - дивовижний архітектурний ансамбль, що складається з групи окремих будівель, деякі з яких відноситься до архітектури палацового типу і вражають тонкістю і витонченістю форми деталі, як правило, характерно для Сходу. Музей включає в себе приклади з сучасного і класичного мистецтва, живопису, елементи народного мистецтва і навіть інструменти, які допоможуть вам зрозуміти спосіб життя і менталітет індонезійського життя. Привернуть Вашу увагу, дерева і безліч продуктів, якими славиться Балі. В Музеї Вас вразять вишукані кам'яні скульптури, статуї і фігури древнього тіньового лялькового театру "Вайянг" Яскраве шоу, танцювальні костюми та маски, покажуть барвисті образи минулого. Воістину великий скарб - зразки унікальної техніки ткацтва. Храм "Pura Jagatnatha" знаходиться не далеко від музею. Це відносно новий храм був побудований в честь головного бога Sanyanga Vidi. І це справді диво мистецтва! Святилище Бога і престолу його, висічені з білого корала. Трон - символ раю, який згідно з місцевою легендою, стоїть на величезній черепасі. Центр мистецтв - величезний комплекс на вулиці Jl Нusа Idah (на південно-східній околиці Денпасара). Він був створений в 1973 році як Академія виставок та культурних досягнень Балі. Тут розташована виставка традиційного і сучасного мистецтва, побудували майданчик для виступу народних танців, національні відкриті ресторани та магазини, де продають народні промисли.